Kardio trénink

Co to vlastně je kardio trénink? Kardio trénink rozvíjí primárně oběhovou a dýchací soustavu. Posilujete tím tedy srdce a plíce. Srdce si zvyká na vyšší zátěž a organizmus se učí pracovat s různým přísunem kyslíku. Tělo se pak daleko lépe vyrovnává s náhlými změnami vnějšího prostředí. Ale hlavně díky tomu budeme déle vitální a náš život bude kvalitnější!

A jak u nás rozvíjíme kardio? Snadno. Každý trénink se skládá z několika částí, ve kterých jsou i různé cviky. Některé jsou krátké, zaměřené na rychlost a výbušnost, některé na maximální sílu, no a jiné zase trvají delší časový úsek a rozvíjí kardio. Typickým příkladem je například swing s kettlebelem, nebo většina cviků na TRX, které se dělají na čas. Navíc, naše tréninky jsou různorodé a tak se seznámíte s tréninky zaměřenými více na kardio, nebo na rozvoj silových, případně rychlostních schopností.

Trénink zaměřený čistě na kardio, by vás měl držet po celou dobu v aerobním prahu, tzn., že vaše tepová frekvence stoupá alespn na 60% vašeho maxima (220 – váš věk, např. 220 – 36 let = 184). A pokud chcete spalovat tuky, musíte si tempo držet alespoň 20 minut. To vám naše tréninky dopřejí.

Navíc, pokud máte zájem čistě o kardio tréninky, můžete využít soukromých tréninků.

Kardio tréninky Vsetín