Rozvoj síly

Síla je jednou ze základních pohybových schopností. Projevuje se dovedností překonávat vnější či vnitřní odpor kladený stahujícím se svalům. A o to tady jde. Základ je samozřejmě unést sám sebe, takže krom cvičení s TRX, nebo kettlebellem, budeme hodně cvičit i s vlastním tělem a tedy vlastní vahou.

Síla se dá budovat různými způsoby. Buď zvolíte klasický přístup komerčních posiloven, kde se budete zaměřovat v každém cviku na konkrétní sval nebo svalovou skupinu a půjde Vám o to, aby sval vypadal co nejlépe, nebo zkusíte komplexní přístup, který je tady až několik tisíc let a my ho podporujeme a aplikujeme.

Neznamená to, že když máte vyrýsovaný na břiše sixpack, máte silné břicho. Naopak, znamená to, že břišní svaly jsou přetížené. Sílu břicha dělají hluboké svaly, které se upínají u pánve a páteře a jsou součástí stabilizačního systému, tzv. CORE.

Díky cvičení na TRX zapojujete CORE během každého cviku, jelikož většinu cviků provádíte v tzv. planku. Plus zapojujete další svalové skupiny, na který je konkrétní cvik zaměřen. Navíc se cviky dají různě kombinovat, čímž zapojíte skutečně celé tělo. Takže na stabilizaci a posílení CORE je TRX jednoznačně nejlepší volba!

Skoro to samé platí pro kettlebell. Zde stabilizační systém posilujeme také, navíc máte v ruce, nebo v rukou kouli s madlem, která má jinak posunuté těžiště, a díky tomu perfektně posilujete i úchop a svaly předloktí. Každý cvik s touto koulí, ať už se jedná o jednoduché cviky jako je zdvih (mrtvý tah), nebo přední dřep, po komplexní cviky typu TGU (Turkish Get Up) dokonale posiluje celé tělo a pomáhá likvidovat disbalance vzniklé jednostrannou zátěží ať v práci, nebo jiném sportu, kde preferujete jednu stranu (volejbal, hokej, tenis, fotbal, golf, bojové sporty, apod.)

Nepočítejte s tím, že od nás budete odcházet se zevnějškem kulturisty, to ani není naším cílem. Budete odcházet se skvělým pocitem a skutečnou silou!

Síla 
Rabbigym 
Budování síly